چهارشنبه 30 خرداد 1403


ارسال ۴۵۰ مقاله به کنگره بین‌المللی پروین اعتصامی

بیش از ۴۵۰ عنوان مقاله از داخل و خارج کشور به کنگره بین‌المللی پروین اعتصامی و بیش از ۳۸۰ پایان‌نامه و رساله به دبیرخانه جشنواره پایان‌نامه‌ها ارسال شده است.

تاريخ:دوم آبان 1402 ساعت 11:34   |   کد : 20372   |   مشاهده: 440
به گفته رئیس بنیاد فرهنگی استاد شهریار کتاب ارج‌نامه پروین اعتصامی که مجموعه یادداشت‌های علمی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های سراسر کشور، پژوهشگران واندیشمندان کشور است، در این کنگره رونمایی خواهد شد.
در گفت‌وگو با ایرنا مطرح شد؛

ارسال ۴۵۰ مقاله به کنگره بین‌المللی پروین اعتصامی

به گفته رئیس بنیاد فرهنگی استاد شهریار، بیش از ۴۵۰ عنوان مقاله از داخل و خارج کشور به کنگره بین‌المللی پروین اعتصامی و بیش از ۳۸۰ پایان‌نامه و رساله به دبیرخانه جشنواره پایان‌نامه‌ها ارسال شده است.

جواد وندنوروز با اعلام اینکه بنیاد استاد شهریار در سال جاری دو برنامه بزرگ ادبی و بین‌المللی را برگزار خواهد کرد، گفت: این بنیاد، کنگره بین‌المللی پروین اعتصامی را ۲۴ آبان در دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری این دانشگاه برگزار خواهد کرد. بیش از ۴۵۰ عنوان مقاله از داخل و خارج کشور به این کنگره ارسال شده است.

به گفته رئیس بنیاد فرهنگی استاد شهریار کتاب ارج‌نامه پروین اعتصامی که مجموعه یادداشت‌های علمی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های سراسر کشور، پژوهشگران واندیشمندان کشور است، در این کنگره رونمایی خواهد شد.

او درباره جشنواره پایان‌نامه‌ها که دیگر برنامه بنیاد استاد شهریار است، توضیح داد: برنامه دیگری که امسال شروع کردیم و پیش‌بینی می‌کنیم در سال آینده آن را در دانشگاه تهران برگزار کنیم، جشنواره پایان‌نامه‌های برتر است. این رویداد یک جشنواره سراسری درباره پایان‌نامه‌ها و رساله‌های برتر در حوزه زبان و ادبی فارسی است؛ که در داخل و خارج کشور توسط فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌های دولتی، آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور به رشته تحریر در آمده است.

به گفته وندنوروز بیش از ۳۸۰ پایان‌نامه و رساله به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. بنیاد استاد شهریار تلاش دارد تا پایان‌نامه‌ها و رساله‌های برتر در حوزه زبان و ادبی فارسی را در قالب کتاب منتشر و به کتابخانه‌های سراسر کشور ارسال کند.


اولین دوره جشنواره پایان‌نامه‌های برتر زبان و ادبیات فارسی با همکاری کمیسیون ملی یونسکو در ایران در آذرماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار می‌شود. این جشنواره با هدف فرهنگ‌سازی ادبی و تقویت پژوهش‌های ادبیات محور مبتنی بر روش‌های صحیح تحقیق در میان دانشجو های تحصیلات برگزار می‌شود.

این جشنواره به منظور ترویج و تقویت روحیه پژوهش و تشویق دانشجویان سراسر کشور به نقش آفرینی در حوضه تحقیقات زبان و ادبیات راه‌اندازی شده است.

http://bonyadshahriyar.ir/News/1/20372
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان