کتاب «ارج نامه پروین اعتصامی» رونمایی می شود
جواد وندنوروز از رونمایی از کتاب «ارج‌نامه پروین اعتصامی » در اولین همایش بین المللی پروین اعتصامی خبر داد.
تاريخ : بيست و ششم اسفند 1401 ساعت 15:25   کد : 20327
جواد وندنوروز -رییس شورای سیاست گذاری اولین همایش بین المللی پروین اعتصامی-  از رونمایی «ارج‌نامه پروین اعتصامی » به مناسبت برگزاری اولین همایش بین المللی پروین اعتصامی خبر داد. این کتاب توسط انتشارات استاد شهریار وابسته به بنیاد استاد شهریار منتشر شده است و به زندگی و آثار پروین اعتصامی می‌پردازد.

رئیس بنیاد استاد شهریار درباره این کتاب گفت: «ارج‌نامه پروین اعتصامی » توسط دبیرخانه همایش بین المللی پروین اعتصامی منتشر شده است و در مجموعه ارج‌نامه‌هایی که این مرکز درباره بزرگان و مفاخر آذربایجان و ایران منتشر می‌‌کند به چاپ رسیده است.

وی ادامه داد: ارج‌نامه به زندگی، آثار و کتاب‌شناسی پروین اعتصامی  می‌‌پردازد  همچنین در این کتاب آثار او به شیوه تحقیقی و توصیفی بررسی شده‌اند
وندنوروز در توضیح بیشتر بخش‌های این کتاب اظهار داشت: در این ارج‌نامه آثار پروین اعتصامی  توسط منابع موجود تحلیل شده‌اند. همچنین 22 مقاله از استادان و پژوهش‌گرانی که درباره آثار پروین اعتصامی  نوشته‌اند در این کتاب گنجانده شده استایرانزاده ،تاج بخش،کوشش،، میرجلال‌الدین کزازی، از جمله افرادی هستند که مقاله‌های آن‌ها در این «ارج‌نامه» منتشر شده است.کتاب ارج نامه پروین اعتصامی در روز برگزاری اولین همایش بین المللی پروین اعتصامی رونمایی خواهد شد.

اولین همایش بین المللی پروین اعتصامی مهر ماه سال آینده با همکاری بنیاد فرهنگی مقبره الشعرا استاد شهریار و دانشگاه علامه طباطبایی در تهران برگزار می شود.این همایش دارای درجه علمی و پژوهشی از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام می باشد و وزارت علوم وتحقیقات و فناوری درجه علمی و پژوهشی مقالات این همایش بین المللی را تایید خواهد نمود.