نشست علمی «نقش پروین اعتصامی در ارتقای جایگاه زنان در ادبیات معاصر» برگزار شد.
نشست علمی «نقش پروین اعتصامی در ارتقای جایگاه زنان در ادبیات معاصر» سه شنبه شانزدهم اسفندماه 1401 در سرای اهل قلم از سوی بنیاد استاد شهریار برگزار شد.
تاريخ : بيست و دوم اسفند 1401 ساعت 23:51   کد : 20323
به گزارش روابط عمومی بنیاد استاد شهریار در این نشست، آقای دکتر جواد وند نوروز-رئیس بنیاد استاد شهریار- با اشاره به برگزاری اولین همایش بین المللی پروین اعتصامی با همکاری دانشگاه علامه طباطبایی در سال آینده بیان کرد. برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی کمک بزرگی به تبیین اندیشه های پروین اعتصامی خواهد نمود. در این نشست، دکتر منوچهریان عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان این که پروین اعتصامی از مفاخر و مشاهیر بزرگ کشورمان می باشد و پرداختن به ایشان کمک بزرگی به ارتقای فرهنگی کشور خواهد نمود، افزود: با ظهور پروین اعتصامی، جایگاه زنان در ارتقای فرهنگ و زبان و ادبیات فارسی، بیش از پیش به منصه ظهور رسید.

در این نشست استاد اکبر ستاری از شاعران و نویسندگان کشور، هدف از برگزاری همایش پروین اعتصامی را ایجاد فضای تبادل اطلاعات و افکار اعضای جامعه در موضوعات زنان و نقش آنها در فرهنگ کشور دانست و بیان کرد: این همایش، فرصت بهینه ای برای پژوهشگران عرصه زبان و ادب فارسی است که بتوانند جایگاه پروین اعتصامی را بیش از پیش برجسته سازند. اولین همایش بین المللی پروین اعتصامی با همکاری بنیاد استاد شهریار و دانشگاه علامه طباطبایی، مهرماه سال آینده در تهران برگزار خواهد شد.