يک شنبه 9 مهر 1402


برگزاری همایش پروین اعتصامی در روز کتاب

رئیس شورای سیاستگذاری همایش پروین اعتصامی از برگزاری این رویداد در 24 آبان، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد.

تاريخ:هجدهم شهريور 1402 ساعت 08:46   |   کد : 20354   |   مشاهده: 77

رئیس شورای سیاستگذاری همایش پروین اعتصامی با اشاره به اینکه این رویداد دارای درجه بین‌المللی و پژوهشی ISC از پایگاه علوم جهان اسلام است، گفت:بیش از 200 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده و پایان مهر ماه آخرین مهلت ارسال آثار است.

جواد وند نوروز در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به اینکه این همایش 24 آبان به میزبانی دانشگاه علامه‌طباطبائی و با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی،شخصیت‌های مهم ملی و منطقه‌ای و سفرای کشورهای مختلف برگزار می‌شود، تاکید کرد: این همایش با همکاری دانشگاه علامه طباطبایی و بنیاد مقبره‌الشعرای استاد شهریار برپا می‌شود و برگزاری مشترک این همایش کمک بزرگی به عرصه فرهنگ و علم کشور خواهد کرد.


رئیس شورای سیاستگذاری همایش پروین اعتصامی با اشاره به اینکه این رویداد دارای درجه بین‌المللی و پژوهشی ISC از پایگاه استتادی علوم جهان اسلام است، گفت: بیش از 200 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده و پایان مهر ماه آخرین مهلت ارسال آثار است. تاکنون ارسال‌کنندگان مقاله علاوه بر ایران، از کشورهای حوزه خلیج فارس، ایتالیا و دو کشور از قاره آفریقا بوده‌اند.

وندنورور هدف از برپایی این همایش را شناساندن آخرین دستاوردهای پروین‌شناسی، راه‌اندازی دبیرخانه دائمی، فراهم‌سازی بستر مناسب برای تحقیقات علمی و پژوهشی پروین‌شناسی، زمینه‌سازی برای جلب توجه جامعه علمی به ضرورت تولید محتوای ادبی و پروین‌شناسی و نیز تبیین جایگاه بانوان در حوزه علوم انسانی به‌ویژه ادبیات فارسی عنوان کرد.

وی گفت: اشعار پروین مملو از پیام‌های ناب اجتماعی و سیاسی برای ارتقای زندگی انسان‌هاست و می‌توان وی را یکی از بزرگ‌ترین شاعران تاریخ ادب فارسی دانست.

https://bonyadshahriyar.ir/News/1/20354
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان