چهارشنبه 30 خرداد 1403


شب شعر «کریمی مراغه ای» برگزار می شود

شب شعر «کریمی مراغه ای» شاعر برجسته آذربایجان برگزار می شود

تاريخ:چهارم ارديبهشت 1402 ساعت 23:41   |   کد : 20334   |   مشاهده: 867
به گزارش روابط عمومی بنیاد استاد شهریار، جواد وند نوروز رییس بنیاد استاد شهریار از برگزاری شب شعر «کریمی مراغه ای» شاعر برجسته کشورمان خبر داد و اظهار داشت: این محفل، 5شنبه 7 اردیبهشت ماه 1402 ساعت 15 لغایت 18 در محل سالن همایش های بنیاد استاد شهریار برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد استاد شهریار، جواد وند نوروز رییس بنیاد استاد شهریار از برگزاری شب شعر «کریمی مراغه ای» شاعر برجسته کشورمان خبر داد و اظهار داشت: این محفل، 5شنبه 7 اردیبهشت ماه 1402 ساعت 15 لغایت 18 در محل سالن همایش های بنیاد استاد شهریار برگزار می شود.دکتر وند نوروز با اشاره به حضور شاعران برجسته و نامی کشور در این مراسم افزود، استاد کوثر، استاد صبا ، استاد واقف و استاد قیزیل قلم از شاعر آذربایجان، آثار نظم و نثر خود را با موضوع «اخوانیه ای برای کریمی مراغه ای» ارائه می کنند.

وی بیان کرد این شب شعر از سلسله شب های بزرگداشت مفاخر آذربایجان است که با حضور چهره های سرشناس طنز و ادبیات کشور و پژوهشگران، نویسندگان، شاعران، هنرمندان، دانشجویان و اهالی فرهنگ و ادب در بنیاد استاد شهریار برگزار می شود.

استاد میرزا حسین کریمی مراغه ای، شاعر بزرگ و معاصر آذربایجان متولد 1310 در مراغه ساکن این شهر بوده و ادامه دهنده سبک سنتی و کلاسیک شعر بود. وی دارای نشان درجه یک هنری بود و گواهینامه هنری درجه یک شعر آیینی کشور طی سال 1399 به پاس 89 سال فعالیت شعری به وی عطا شد.

استاد کریمی مراغه ای بیش از 350 هزار بیت شعر اجتماعی، طنز، مداحی و مرثیه سروده است. این شاعر بزرگ در زمستان سال گذشته به رحمت خدا رفت.
 

https://bonyadshahriyar.ir/News/1/20334
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان