جمعه 11 فروردين 1402
برگزاری نخستین جلسه پروین‌شناسی

تاريخ:سيزدهم اسفند 1401 ساعت 22:11   |   کد : 20312   |   مشاهده: 30
قدرت‌الله طاهری، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در نخستین جلسه پروین‌شناسی در قالب یک سخنرانی تخصصی و علمی به بررسی ابعاد مختلف ادبیات و زبان شعری پروین اعتصامی می‌پردازد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این نشست علمی در راستای برگزاری نخستین همایش بین‌المللی پروین اعتصامی برگزار می‌شود و هدف از برپایی جلسه‌های پروین‌شناسی تبیین جنبه‌های مختلف مطالعات در این حوزه است.

نخستین جلسه پروین‌شناسی با سخنرانی قدرت‌الله طاهری، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، سه‌شنبه 16 اسفند ساعت 16 در سرای اهل قلم خانه کتاب و ادبیات ایران به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، بین فلسطین و شهید برادران مظفرجنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک دو برگزار می‌شود.

همچنین، 12 اسفند، در راستای برگزاری نخستین همایش بین‌المللی پروین اعتصامی، سومین تور گردشگری ادبی با حضور دانشجویان مقطع دکترا و کارشناسی ارشد دانشگاه‌های تهران با هدف معرفی خانه موزه پروین اعتصامی برگزار شد.

بسیاری از آثار ماندگار پروین اعتصامی در این خانه به نگارش درآمده و بازدید از آن فرصتی بود تا نسل‌های جوان و آینده، هرچه بیشتر با ظرفیت‌های فرهنگی و ادبی کشور آشنا شوند.

https://bonyadshahriyar.ir/News/1/20312
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان