دو شنبه 15 خرداد 1402
به نقل از «دانا»

شهریار، الگوی سیاستگذاری ارتباط میان شاعران فارسی و ترکی زبان شود

تاريخ:پانزدهم بهمن 1401 ساعت 21:02   |   کد : 20267   |   مشاهده: 62
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: شهریار شاعر اصیل آذربایجان و غیرتمند و تمام عیار ایران زمین است که می تواند الگوی سیاستگذاری ما در غنا بخشیدن به ارتباط میان شاعران زبان فارسی و ترکی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در حاشیه محفل شعرخوانی گنج سخن در گفتگو با سبلان ما ، به لزوم برگزاری محافل ادبی با حضور شاعران توانمند استان ها در تهران اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست های ماهانه با شاعران استان های کشور و جلسات مشترک شعرخوانی منجر به تعالی شعر معاصر می شود.
وی به غنای شعر شهریار به عنوان نمونه ای از شاعران آذربایجان در عصر حاضر اشاره کرد و گفت: شهریار شاعر اصیل آذربایجان و غیرتمند و تمام عیار ایران زمین است که می تواند الگوی سیاستگذاری ما در غنا بخشیدن به ارتباط میان شاعران زبان فارسی و ترکی شود.

حداد عادل با بیان اینکه همه اندوخته و اندیشه های ما در وجود مبارک شهریار متبلور شده است، گفت: امروز اشعار شهریار در میان فارسی زبانان و ترکی زبانان جهان شناخته شده و زبانزد خاص و عام است.

وی به دیدارهای خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب، شعر «حیدربابا» شهریار را از حفظ خوانده و برای من تفسیر می کند.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی به شعر «علی ای همای رحمت» شهریار نیز اشاره کرد و گفت: این شعر فاخر نیز در میان فازسی زبانان جهان مشهور است

وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: زبان و ادبیات فارسی به صورت آیین مند در کشور اجرا شود.

https://bonyadshahriyar.ir/News/1/20267
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان